Vaikystėje karts nuo karto pasvajodavau: Brius Ly, Švarcnegeris, Vandamas (vaikystėj, nu), Betmenas, Rembo ir kiti Stalonės personažai, Robotas policininkas etc. vs. Fredis Kriugeris, Frankenšteinas, Džokeris su Pingvinu ir t.t. viename filme. Kas ką?
Įsivaizduojat, koks chaosas būtų? Jei ne, tai prašau skaityti toliau.
„Fast film“ - dalinis minėtosios svajonės išsipildymas. Amžina gėrio ir blogio kova, vesterną keičiantys žvaigždžių karai, Indianą Džounsą persekiojantys Godzilla su Frankenšteinu ir daug daug kitų visiems gerai žinomų personažų, kovojančių skirtinguose vagonuose, bet viename filme. :) Net ir happy endų čia daug.
Taigi, šiandienos peržiūrai siūlau dar vieną gražiai techniškai sukaltą trumpametražį - austro Virgil Widricho „Fast film“:
2008-01-31
„Greitas filmas“ (Fast film, V. Widrich, 2003, 14 min)
pranešimą parašė septyni ties 17:59 0 komentarai (-ų)
žymės: [at], adventure, animation, color, golden palm nominee, silent
„Tango“ (Z. Rybczynski, 1981, 9 min)
Šis filmas senesnis už mane, bet tai nesvarbu - jis vis tiek lieka pačiu techniškiausiu iš visų iki šiol matytų trumpametražių.
Techniškumu ir originalumu pasižymi didžioji lenko Zbig'o Rybczynskio kūrybos dalis - tiek įtraukiantis „Oj! Nie moge sie zatrzymaci!“, tiek panašaus į „Tango“ stiliaus „Nowa ksiazka“ etc. Netgi, tarkim, „Imagine“ pagal J. Lennono muziką - ir gražu, ir neįprasta.
„Tango“ - vienas iš tų must see visiems, bent kiek besidomintiems trumpametražiais filmais. Čia nėra kažkokio super-duper-uber moralo ar gilios minties. Tiesiog „proxodnoj dvor“ ir technika, kurią gali tekti žiūrėt keliskart:
pranešimą parašė septyni ties 10:37 0 komentarai (-ų)
žymės: [pl], color, oscar winner, silent
2008-01-30
„Harvie Krumpet“ (A.B. Elliot, 2003, 23 min)
Pažintis su Harvie Krumpetu yra gerai. :) Tai, ką tuojau papasakosiu, turėtų tapti sektinu pavyzdžiu visiems filmų kūrėjams.
Kuomet dar buvau piktas youtube piratas ir keldavau ten visus trumpametražius, kokie tik po ranka pakliūdavo, vienądien atsitiko toks smagus dalykas. Gavau PM iš vartotojos, „melodramapictures“ pasivadinusios. Toje PM buvo rašoma štai kas:
„Just a quick note to say hello, and that I'm glad you like Harvie Krumpet and want to share him with others but can you please direct your friends to our legitimate site www.atomfilms.com/film/harvie_krumpet.jsp rather than have this low res, split into 3 version on your site. In addition, when people watch Harvie on Atom Films, we get modest payment for this which helps us pay our bills - whereas we get nothing from YouTube!
I've sent YouTube's legal depart a letter asking them to remove it but it would be better for me if you do - quicker I'm sure. If you do I'd be happy to send you a signed Harvie Krumpet poster! Just send me your postal address.
Thanks again for your support of our filmmaking work,
Melanie Coombs and Adam Elliot
Melodrama Pictures
melanie@melodramapictures.com“.
Dėl „pay our bills“ aš, aišku šyptelėjau, bet apskritai toks tekstas nustebino - dažniausiai kūrėjai nesivargina bendrauti su bet kuo - parašo laišką minėtajam „YouTube's legal depart“ ir tiek žinių. O kad reklaminį plakatą siūlytų, tai išvis viršūnė, ar ne? Užuodžiu klastą.
Na, ne tiek aš, kiek mano tuometinis darbdavys. Pamenu, juokavom, kai papasakojau jam visą šitą reikalą: „Ne plakatą, o šaukimą į teismą atsiųs“.
Neatsiuntė šaukimo. Po poros savaičių tiesiai iš Australijos į pašto dėžutę atskrido gražus laiškas su Harvie Krumpet plakatu, keliomis atvirutėmis, taip pat iliustruotomis Harvie fizionomija ir padėka už palaikymą bei linkėjimais nuo „Melanie + Adam“. Australija yra Australija.
Tiesa, viskas baigėsi taip, kaip ir turėjo baigtis - „This account is suspended.“, bet ne Melanie Coombs dėka.
Harvie Krumpet - Oskarą laimėjusi australų režisieriaus Adamo Benjamino Ellioto „plastilininė“ drama/komedija, pasakojanti apie lenkų kilmės Harveką Milošą Krumpeckį, antrojo pasaulinio karo metu emigravusį į Australiją ir ten virtusį Harvie Krumpetu - kovotoju su kasdienybe, kovotoju už gyvūnų teises, užkietėjusiu rūkaliumi ir nudistu, bei šiaip geru žmogeliuku.
Carpe diem!
PS. Harvie Krumpetas vėl įkeltas į youtube. Melanie turbūt nusibodo kariaut. :)
pranešimą parašė septyni ties 15:21 0 komentarai (-ų)
žymės: [au], animation, claymation, color, comedy, drama, oscar winner
„Sarginis šuo“ (Guard dog, B. Plympton, 2004, 5 min)
Yra šunų su lakia vaizduote. Maniškė iš tokių - tik išvesk į lauką, taip ir loja ant viso pasaulio, šeimininko saugumu rūpinasi, atsisuka ir šypsosi, kad gerą darbą daro, uodegėlę vizgina. Va, ir šiuo metu kitam kambary loja; turbūt kažkokį priešą už lango suuodė.
Žodžiu, viskas labai panašu į amerikiečių animatoriaus Bill Plympton tragikomedijos „Guard dog“ veiksmą. Vaikštai sau parkely su šunimi ir nežinai, ko labiau saugotis; aplinkinių, ar šuns.
pranešimą parašė septyni ties 11:25 0 komentarai (-ų)
žymės: [us], animation, color, comedy, oscar nominee, silent
2008-01-29
„Taikdarys“ (Pacifier, K. Bronzit, 1993, 2 min)
Tebūnie šiandien K. Bronzito diena. Štai, tuoj tuoj žiūrėsim dar vieną jo filmuką, pavadinimu „Pacifier“.
Ši vienos minutės ir dviejų sekundžių trukmės psichologinė drama įtaigiai ir informatyviai nušviečia jauno žmogaus pasaulį bei problemas, su kuriomis susiduria jį supanti visuomenė.
„Dievas“ (The God, K. Bronzit, 2003, 4 min)
Rusų režisierius Konstantinas Bronzitas savo karjerą pradėjo tokiais multikais kaip Switchcraft ir Au bout du monde (šitą, ko gero visi žinot), o baigsis ta karjera kokiais nors neypatingais, bet pelningais rusiškais Šrekais: Alyosha Popovich i Tugarin Zmey ir Dobrynya Nikitich i Zmey Gorynych. Tiesa, prie pastarojo filmo kūrimo Bronzitas nagų nekišo, todėl mano prognozės gali neišsipildyti. To ir palinkėčiau režisieriui :)
Šiandien siūlau pažiūrėti jo 4 minučių trukmės animaciją skambiu pavadinimu - „Dievas“. Man asmeniškai tai labiausiai patikęs (ne, ne dėl to, kad avataras panašus) šio ruso kūrinys, pasakojantis apie Višnu (ar Šyva? neskiriu aš jų) kovą su muse :) Gal nesupyks induistai:
2008-01-28
„Kritimo menas“ (Sztuka spadania, T. Baginski, 2004, 6 min)
Imam gypsy brass atlikėjų Fanfare Ciocarlia muzikėlę „Asfalt tango“, pridedam keletą savanoriškųjų-žmogiškųjų išteklių ir turim nuostabų meno kūrinį. Netikit? Užtat lenkų režisieriaus Tomeko Baginskio 3D animacinio filmo personažai tiki, „blah, blah, blah“ :)
„Sztuka spadania“ - dar vienas labai militaristinis trumpametražis šiame bloge. Pažiūrim.
Tiesa, kol nepradėjom žiūrėt - nepamirškit - Hitleris irgi laikė save menininku:
pranešimą parašė septyni ties 09:39 0 komentarai (-ų)
2008-01-27
„Skėriai“ (Cavallette, B. Bozzetto, 1990, 9 min)
Galbūt indieshortų gyvavimą reikėjo pradėti šiuo įrašu - vakar bežiūrint „Cavallette“ ir toptelėjo genialioji (!) mintis sukurti šį teminį blogą. Kita vertus, „Du žmonės su spinta“ apskritai buvo tai, kas įtraukė į trumpametražių pasaulėlį. Ką gi, kaip yra, taip gerai.
„Cavallette“ - 9 minučių trukmės animacinis Bruno Bozzetto istorijos vadovėlis. Filmuke labai taikliai ir komiškai supažindinama su žmonijos praeitimi; nuo urvinio žmogaus, senovės Romos ir Egipto civilizacijų, iki 90-ųjų Amerikos. Todėl nelabai tikslų vertimą „Skėriai“ parinkau neatsitiktinai. Pažiūrim:
„Pusiau pilkas“ (Fifty percent grey, R. Robinson, 2001, 3 min)
Yra trys galimi pomirtinio gyvenimo variantai: rojus, skaistykla ir pragaras. Kuo jie skiriasi? Toks, va pasimąstymas, pažiūrėjus Ruairi Robinson trumpą trumpulį (3 min.) „Fifty percent grey“. Jums, mielieji kompiuterastai, atsakymas būtų toks: Rojus - tai tuščias kambarys ir kompiuteris, ir internetas. Skaistykla - tai tuščias kambarys ir kompiuteris. Pragaras - tai tuščias kambarys. Muahaha!
pranešimą parašė septyni ties 11:08 0 komentarai (-ų)
2008-01-26
„Du žmonės su spinta“ (Dwaj ludzie z szafa , R. Polanski, 1958, 15 min)
Du žmonės su spinta - liūdnai pagarsėjusio lenkų režisieriaus Romano Polanskio ankstyvosios kūrybos šedevras. Pamenu, kuomet su Evelina prieš porą metų lankėmės Lenkų kino savaitės „Trumpai tariant. Naktinio kino ir muzikos seanse“, tai bent jau man šitas trumpulis paliko didžiausią įspūdį. Keletą dienų po to kreizėjau :)
Nespalvotas ir nebylus filmas pasakoja apie du gėjus (ar bent jau keistuolius), iš už jūrų marių atvykstančius gyventi į nežinomą šalį su... spinta. Tampo jie tą spintą (ko gero tiesiog mantos simbolį) visą filmą, ieškodami kur apsigyventi. O apsigyventi nėra taip paprasta, kaip norėtųsi - sutinkami žmonės toli gražu nėra nei malonūs, nei paslaugūs, nei tolerantiški.
Absurdiška; šie du atvykėliai kitiems filmo veikėjams atrodo ko gero baisesni už badą ir marą. Filme keletą kartų rodomos visai šalia vykdomos vagystės ir žmogžudystės, bet Bū! Du žmonės su spinta yra keisti ir nėra čia jiems vietos.
Daugiau nesiplečiant, youtubėje rastas filmas, kad patys įvertintumėt. 15 min trukmė padalinta perpus, be to, filme grojanti puiki K. Komedos muzikėlė kiek pažengus į priekį toliau nuo vaizdo, bet gal labai netrukdys žiūrėti:
1 dalis
2 dalis
pranešimą parašė septyni ties 13:01 0 komentarai (-ų)
žymės: [pl], black/white, silent, surreal